VÄLKOMMEN TILL NILSSONS

Nilssons Redovisningsbyrå AB är en fullservicebyrå som tillhandahåller tjänster inom redovisning, revision och ekonomisk rådgivning.

HEJ!

Sedan 1971 har Nilssons Redovisningsbyrå AB varit partner åt lokala företag inom redovisning, revision och ekonomisk rådgivning. Vår målsättning är att hålla en mycket hög kvalitet och servicegrad. Hos oss sätts kundens enskilda behov i centrum och vi strävar alltid efter att anpassa våra tjänster utifrån våra kunders önskemål.

Våra medarbetare har lång erfarenhet och gedigen utbildning vilket gör oss till en trygg samarbets­partner. Vi är idag 9 anställda och du hittar oss vid Stora Torget i Mjölby.

Välkommen!

REDOVISNING

Nilssons Redovisningsbyrå är en fullservicebyrå inom redovisning, skatt och revision. Sedan 1971 har vi varit en trygg samarbetspartner för små ägarledda företag. Genom vår breda kunskap och personliga engagemang skapar vi goda förutsättningar för dig och ditt företag.

LÖNEREDOVISNING

Frågor kring lön är ofta komplicerat och tidskrävande. Våra kvalificerade medarbetare tar hand om er lönehantering och upprättar lönebesked, skattedeklarationer, kontrolluppgifter.

SKATT

Skattefrågor är ett mycket komplext område. Vi hjälper våra kunder med inkomstdeklarationer, generationsskiften, ägarförändringar m.m. Vi har över 40 års erfarenhet av olika typer av skattefrågor och vi kan bistå med mycket kvalificerad rådgivning inom området.

REVISION

Vi erbjuder våra kunder lagstadgad revision. Revisionen bidrar till att minska risker i företaget och revisionen är ofta ett mycket bra verktyg mot externa parter som banker och leverantörer. På byrån finns godkända revisorer som är medlemmar i FAR och tillsyn sker av Revisorsnämnden.

GODKÄNDA REVISORER

Johan Nilsson

0142-180 60
johan@nilssonsredovisningsbyra.se

Kjell Öberg

0142-180 59
kjell@nilssonsredovisningsbyra.se

Lars-Eric Nilsson

0142-180 51
lars-eric@nilssonsredovisningsbyra.se

AUKTORISERADE REDOVISNINGSKONSULTER

Helen Johansson

0142-180 57
helen@nilssonsredovisningsbyra.se

Åsa Andersson

0142-180 54
asa@nilssonsredovisningsbyra.se

Viveka Karlsson

0142-180 58
viveka@nilssonsredovisningsbyra.se

REDOVISNINGSKONSULTER

Jenny Jacobsson

0142-180 52
jenny@nilssonsredovisningsbyra.se

Lotta Kuoppa

0142-180 53
lotta@nilssonsredovisningsbyra.se

Anna Andersson

0142-180 61
anna@nilssonsredovisningsbyra.se

VÄLKOMMEN ATT KONTAKTA OSS!

Nilssons Redovisningsbyrå AB • Stora Torget 3 • 595 30 Mjölby
Växel: 0142-180 50 • Fax: 0142-191 85
E-post: info@nilssonsredovisningsbyra.se
Kontorstider: Måndag - Fredag 08:00-12:00, 13:00-17:00